S programem Erasmus+ ve Švédsku

V květnu nastal konečně týden, na který se těšilo 15 žáků sedmého – devátého ročníku od začátku školního roku.

Díky programu Erasmus+ měli možnost vycestovat do Švédska na ostrov Öland, kde poznávali nejen krásy této země, ale především navštívili základní školu a měli tak možnost ověřit si, že jejich úroveň angličtiny obstojí i v běžném životě.

Společně se žáky z Thorslunda Skola sportovali, povídali si o svých zemích, porovnávali prostory obou škol a během aktivit zcela přirozeně rozvíjeli schopnost komunikovat v angličtině. Zjistili, že obě země spojuje hudba – písničky od skupiny ABBA jsme si společně zazpívali, a sport – hlavně hokej. Hodně zábavy jsme si užili i při nácviku společného tance „Frog Dance.“ Díky moderním technologiím nově navázaná kamarádství stále pokračují, což je jedním z cílů programu Erasmus+  -propojovat obyvatele zemí EU.

Protože nám počasí nebývale přálo, měli jsme možnost užít si krásnou přírodu, nakrmit a pohladit si losy, vystoupat na maják a z něho pozorovat tuleně, vyzkoušet teplotu Baltského moře a obdivovat západy slunce rovnou z kempu, který ležel na pobřeží. Týden utekl jako voda, domů jsme si odvezli spoustu zážitků:

• Ve škole to bylo strašně super, seznámili jsme se s novými lidmi a našli si nové kamarády, se kterými jsme pořád v kontaktu.
  • Losí farma byla super.
  • Zjistila jsem, že není ostuda mluvit anglicky i když nejsme dokonalí.
  • Poznala jsem novou kulturu, zajímavé a zábavné aktivity ve škole.
  • Ve škole se mi líbily zábavné aktivity venku, měla jsem možnost více komunikovat anglicky.
  • Poznali jsme, jak to chodí v jiné škole a dozvěděli se od nových kamarádů hodně informací o Švédsku
  • Erasmus bych doporučil i ostatním, byl to nejlepší týden v mém životě.

S programem Erasmus+ ve Švédsku

Dnes je sobota 27. 7. 2024