První pomoc do škol

Jako každý rok, tak i letos na jaře, byl pro žáky 8. ročníku naší školy realizován projekt "První pomoc do škol".

Cílem tohoto projektu je seznámit žáky se zásadami první pomoci. Odborné kurzy zajišťovali pracovníci Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina – Náměšť nad Oslavou.

V prvních hodinách se žáci nejprve seznámili s teoretickými základy poskytnutí první pomoci. Následně si i prakticky vyzkoušeli ošetření základních úrazových stavů – ošetření zlomenin horních a dolních končetin pomocí obvazů a závěsného šátku, zástavu krvácení, vypuzovací manévry při vdechnutí cizího tělesa a v neposlední řadě pomocí výukové figuríny nácvik resuscitace dospělých osob a kojenců. Na závěr přijelo i vozidlo záchranné služby, kde si se záchranáři prohlédli vybavení sanitky a dostali od nich cenné rady pro praxi.

Celý program hodnotím jako velice vhodný a užitečný pro žáky druhého stupně, protože nikdy nevíte, kdy se vám tyto znalosti, a především praktické dovednosti mohou hodit.

První pomoc do škol

Dnes je sobota 27. 7. 2024