POHÁR ROZHLASU, ATLETICKÝ ČTYŘBOJ

Od poloviny května se roztrhl pytel s atletickými soutěžemi. Mezi nimi byl i třebíčský Pohár rozhlasu, kterého jsme se jako každý rok zúčastnili.

V pondělí 20. 5. soutěžili mladší žáci. Naše škola měla zastoupení v chlapecké i dívčí kategorii. Zatímco dívkám se dařilo spíše individuálně a jako družstvo obsadily 13. místo, chlapci se ukázali v té nejlepší formě a mezi 15 družstvy dokázali vyhrát. Téměř v každé disciplíně měli zástupce v čele soutěžního pole.

Starší žáci se jeli předvést hned následující den. Mezi dívkami jsme mohli opět vidět krásné výkony v jednotlivých disciplínách, především ve skocích, ale také v běhu na 60 metrů. Jako družstvo skončily celkově na 8. pozici. Chlapci bohužel chybou ve štafetě přišli o důležité body a jejich kvarteto bylo diskvalifikováno. Body z ostatních disciplín pak stačily „až“ na 8. místo. S vydařenou štafetou by však mohli bojovat i o stupně vítězů.

Naši atleti nepochybně nasbírali cenné zkušenosti a my se těšíme, až je budou moci zúročit na dalších soutěžích.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ

V sobotu 18. května se také konala další atletická soutěž, jejímž organizátorem byla asociace Sport pro všechny. Od klasického čtyřboje, na kterém už jsme byli, se tento odlišuje především účastí mladších kategorií z 1. stupně. Děti měly nakonec velmi pěkné výsledky a většinu z nich jsme mohli vidět v závěru soutěže na stupních vítězů. Tito úspěšní závodníci si svými výkony zajistili postup do republikového finále, které se bude konat 8. června v Pardubicích.